HiT

ذرت بوداده

**از طرف خانم کيميا:
{


اصل عشق و حاله .... نه؟


تازگیها یاد گرفته برای موزیک ویدئو آهنگ بسازد و تنظیم کند؛نه برای آهنگ،موزیک ویدئو! جای شکرش باقیست که کارگردان به کارش وارد است و محتوای ترانه های بی محتوا را به خوبی و ظرافت به تصویر می کشد وگرنه کلاهش پس معرکه بود...
می دانید! هر هنرمندی تاریخ انقضاء دارد.موعدش که رسید، باید کنار بکشد.اگر خودش با پای خودش کنار نرفت،مردم کنارش میگذارند.اصلاً وقتی تاریخ انقضاء فرا رسید دیگر باید فاتحه اش را خواند و فقط امیدوار بود که مراسم شب سوم و هفتم آبرومندانه برگزار شود و به افتضاح کشیده نشود!شاید ورزشکاران مَثَلِ خوبی برای این قضیه باشند.قهرمانهایی که برای خودشان کمی بیش از بقیه ارزش قائل اند در اوج کنار می روند و با این کار نام و شهرتشان را جاودانه می کنند.خیلی ها هم بوده اند که در اوج سقوط کرده اند........
از این گذشته، هر انسانی ظرفیتی دارد.ظرفیت او هم با دیدن آنطرفی ها تکمیل شد و از مسیرش منحرف شد.جای تعجب و گِله نيست.


خیلی ها فقط برای پول و کسب در آمد و شهرت کار می کنند.اما در این راه فکر و هنرشان را به کار می گیرند.نه تقلید و تکرار را.
گیریم که این نام خیلی جنجالیست،باید نام آلبوم او هم باشد؟روی یک موسیقی غربی ترانه ی فارسی سوار کرده،اما نام موسیقی همان قبلی مانده! چرا؟چون جنجالیست!


و اما باز هم ترانه ی منفی! خوب به یاد دارم وقتی اولین ترانه ی منفی را خواند، بازار را زیر و رو کرد.جنجال به پا کرد.اما کاش این سبک را ادامه نمی داد.
ترانه سرا هم شده! 2،3 ترانه را به هم می چسباند.قسمتهایی را حذف میکند،یک چیزهایی هم خودش می گوید؛ می شود ترانه! بعد هم باقی ماجرا....

شادمهر را می گویم.خودش و هنرش را گم کرده.البته این جنبه ی خوب قصه است.اما به سادگی می توان گفت هنرش را فروخته.دیگر از آن ملودی های حرفه ای اما روان خبری نیست.از آن تنظیم های با تکنیک اما گوش نواز.از آن ترانه های پر محتوا اما دلنشین.از آن پنجه های طلایی اما مردمی و خاکی.از صدایی که برای خوانندگی خوب نبود،اما مردم پسند بود خبری نیست....ازهزار و یک شب، مسافر،دل خوشی، تردید، ستاره،باور، فال قهوه، اشک من، دل دیوونه خبری نیست...از یاس هم خبری نیست.انگار عطرش را از یاد برده.انگار در خاکِ آن طرف نمی توان یاس کاشت.


روی یک موسیقی غربی به نام پاپ کرن -که خیلی ها شنیده اند،اما نامش را نمی دانند-ترانه فارسی سوار کرده و نام ترانه همان پاپ کرن باقی مانده.بی آنکه در این ترانه ی پر محتوا! اثری از پاپ کرن باشد.پاپ کرن که هیچ،ذرت خام،گندم،جو یا حتی برنج هم نیست که بگوییم مَجازاً پاپ کرن است!


بحث بر سر همان ظرفیت است که گفتم!بقیه اش حاشیه است و بیهوده.ظرفیتش تکمیل شده.حالا هرچقدر هم که باقی ترانه ها زیبا و دلنشین باشند...همین یک مورد کافیست که پرونده اش را خدشه دار کند.گرچه می دانیم که کار از یک مورد گذشته.......

اين ذرت بو داده٬بوی گند گرفته!


}

/ 17 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ايراني

دوست عزیز شادمهر را تمام شده تلقی نکن ...

Amir

دوست عزيز کاملا باهات مخالفم .. شادمهر تو اون حس و حال نيست ٫ شادمهر داره تو کانادا زندگی می کنه ٫ موسيقی اونوريا رو بيشتر گوش ميده ٫‌از شادمهر انتظار بی خودی نداشته باشيد . شادمهر اصلا ادميه که از تکرار بدش مياد ٫ به قول خودش می خواد همه نوع سبک کار رو امتحان کنه ٫ بعد بياد چيزی تو مايه های يه البومی که ۶ - ۷ سال پيش داده بيرون بخونه ؟ حتی آدم و حوا و دهاتی هم شبيه مسافر نبودند !‌پس بی خودی انتظار نکشيد چون ۸ ترانه ی باقيمانده هم انتظاری رو که از شادمهر داريد براورده نخواهند کرد ! شادمهر پارسال گفت ترانه ها تو مايه های البوم های مسافر ولی گفت ارنجمنتشو تغيير ميده و امروزيش می کنه !‌ بنابراين نمياد از تنظيمی مثل ۷ سال پيش ارايه بده ... مخصوصا که مارکت انور آب رو هم می خواد راضی نگه داره .

russell

FUCK EVERYBODY OTHER THAN SHADMEHR AND SHADMEHRFANS; COCKSOCKING MUTHERFUCKERS

Amir

در مورد اين موضوعی که گفتيد :‌ بی آنکه در این ترانه ی پر محتوا! اثری از پاپ کرن باشد.پاپ کرن که هیچ،ذرت خام،گندم،جو یا حتی برنج هم نیست که بگوییم مَجازاً پاپ کرن است! مگر حتمآ باید تو شعر اسم پاپ کرن بیاد ؟‌ شادمهر برای رعایت کپی رایت که شدیدآ‌ در خارج از کشور پیگرد قانونی داره اسم ترانه رو عوض نکرد . چون اگه این کارو می کرد میومدن یقشو می گرفتن مینداختنش زندان ! نقد شما نه تنها منصفانه و میانه رو نیست بلکه بسیار بدون منطق و یک طرفه قضاوت کردید اونم در مورد شادمهر که فکر نمی کنم زیاد در موردش و اخلاقیاتش اطلاع داشته باشید . اگه به نظر شما تاریخ انقضای شادمهر فرا رسیده خوب این نظر شخصی شماست که نتونستید درست و با منطق ثابتش کنید و در ضمن کسی هم مجبورتون نکرده که بیاید طرفدار آثار جدید شادمهر باشید .

Amir

يک هنرمند وقتی با آثار ماندگارش ستاره می شود همان اثار پشتيبان او خواهند بود و مانند پله راه صعود رو برای او هموار می کنند . زمانی که مسافر و دهاتی آمد هم عده يی بودند که به تمسخر می گرفتنشون و کوچک می شمردن و می گفتن دهاتی شش و هشت و مثل اثار لس انجلسيه ! اما حالا بعد از گذشت سال ها فقط تعريف و تمجيدشون شنيده می شه !!‌اين خاصيت اثار شادمهره که درکشون در زمان ارائه شدنشون برای بعضی ها سخته و البته زيبايی هم نسبی ست ... بنابراين سعی کنيم وياد بگيريم نظرمون رو به ديگران تحميل نکنيم . برداشت هر کس از هر موضوعی به خودش ربط داره و می تونه ازادانه بیان کنه اما نيابد کسی رو متهم کنه .

Amir

و در پايان عرائضم بگم که اين ذرت بوداده گند نمی کنه مگر اين که با تندروي ها ٫ پيش داوری های غلط و اظهار نظرهایی بدون داشتن اطلاعات کافی خدای نکرده به گند کشيده بشه .

sahar

خوب شادمهرم زحمت خودشو كشيدو ازش نميشه توقع داشت مثل بهروز صفاريان كار بيرون بده!مجبوره واسه بازار اونور كار كنه و واسه بازار لسانجلس.اگه بادي بيلدينگ نباشه و اپيلاسيون نكنه .زيرابروشو نازكتر نكنه يا ويدئوي مبتذل نسازه فروش نميكنه.خوب شادمهرم دل داره!اگه دختر نمي آورد تو شو خيالتون راحت مي شد؟تنهايي وا ميستاد مثل داريوش!؟خوب چيكار كنه؟وقتي كسي بهش شعر نميده و شاعرا باهاش نميسازن مجبور مي شه خودش شعر بگه تا همشون بفهمن كه چهارتا خط نوشتن انقد ادا اطوار نداره هر كسي ميتونه راحت شعر بگه.دستش خاليه اگر شعردرس حسابي داشت كه اينجوري نمي خوند.بعدم مگه از آرش كمتره ؟كه يه آلبوم داد كه تو همه ي ديسكوهاي وهمه ي دنيا سروصدا كردوكلي طرفدارغير فارسي زبان پيدا كرد؟شادمهر از آرش بهتره از همه بهتره.نبايد با خواننده هاي لسانجلسيم مقايسه ش كرد كه تو رديف خواننده هاي درپيته لسانجلسي مثل جمشيدو فرشيدو فريده و... قرار بگيره خدا نكرده!نبايد ايراداشو گنده كنيم و بزاريم تو بوق و كرنا.شايد بقيه ي آهنگهاش خوب باشه.

behnaz

عجب!!!!!!!!!!!!!/:)

نازیلا

شادهههههههههههههههر !!! هنرمنده خوبی بود !! یادمه جوون بودیم کلی با فریبا و آسمونی حال میکردیم !!

behnaz

ميبينم که ۱۱ـ۱۲ روز مونده به تولدت و وبلاگت هم .... حالا بماند:)